Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Od buňky ke galaxiím - njvýznamnější události v dějinách přírodních věd

Nikdo nepochybuje o tom, že žijeme ve světě dramaticky pozměněném pokrokem v přírodních vědách. Kde bychom dnes byli bez vynálezů typu mikroskopu, dalekohledu, satelitů nebo automobilů? Na druhou stranu nás však některé technologie mohou i ohrozit, ať už se to týká jaderných zbraní nebo třeba nekontrolovaného genetického inženýrství. Rozvinuté technologie a nebývale detailní pochopení světa okolo nás umožnily lidstvu přistát na Měsíci a zkoumat vlastní biologickou podstatu, proto je dobré dozvědět se více také o dějinách příslušných vědních oborů.

Právě o významných momentech v dějinách přírodních věd pojednává přednáška, konající se 29. listopadu 2014 od 17 hodin na Hvězdárně a planetáriu v Hradci Králové.

Zdroj: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“