Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Rozmarná léta na Jičínsku aneb jak se koupalo v minulosti

Výstava pro horké letní dny jako stvořená. „Rozmarná léta na Jičínsku aneb historie plováren“ odstartovala v jičínském Regionálním muzeu a galerii během Muzejní noci. Výstavu bude možné navštívit do 14. září.

Rozmarná léta na Jičínsku aneb jak se koupalo v minulosti
Sobotní Muzejní noc v Regionálním muzeu a galerii v Jičíně přinese návštěvníkům novou výstavu. Milovníci koupání a vody se mohou přijít podívat na „Rozmarná léta na Jičínsku aneb historie plováren“. Nebude to ale pouze o plovárnách. Návštěvníci se dál dozvědí informace o rybnících, hasičských nádržích a koupalištích. Nebude chybět ani neodmyslitelná koupací móda – je připraven průřez vývoje modelů plavek. Ten nejstarší, který bude k vidění, byl zapůjčen ze semilského muzea a je z konce devatenáctého století.

Plakátek: http://www.kr-kralovehradecky.cz/assets/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/jicin_plakat_vystava.pdf


Zdroj: Královéhradecký kraj
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“