Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Petr Rybář - Sumatra

Kdy: čtvrtek 19. únor od 18:00 hodin
Kde: Pobočka Kukleny Knihovny města Hradce Králové

Kuklenský cestovatel RNDr. Petr Rybář zavede posluchače na vzdálený indonézský ostrov Sumatra. V posledních deštných pralesích na Sumatře ještě zní hlasy opic a lidoopů, vzácně i tygří řev, rozkvétají v nich orchideje či vzácná rafézie s největším květem na světě. Jsou zde místa, kam dosud nevkročila lidská noha, protože džunglí nevedou cesty ano stezky, a projít ji lze jen koryty horských potoků nebo zarostlými srázy. Přesto pralesy ničí nelegální kácení stromů a pytláctví. Zastavit jejich úbytek v národním parku Gunung Leuser je dobrodružstvím, o kterém vypráví video – zaznamenává i život domorodců v obcích tropického ostrova a další zajímavosti.
Vstup volný.

Plakátek: knihovnahk.cz/files/publishing/1585-anotationImage-sumatra_letak_knihovna_kukleny.jpg

Zdroj: Knihovna města Hradce Králové
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“