Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

MAM´ZÉLLE NITOUCHE aneb pravda pana Célestina

Kdy: neděle 25. 1. 2014 od 19:00 hodin
Kde: Kulturní dům Třebechovice p.O.

Nenechte si rozhodně ujít francouzskou hudební komedii v podání Pražské komorní zpěvohry. Tato komedie má za sebou více než 140 repríz. V hlavní roli uvidíte skvělého Otakara Brouska ml., který se současně ujal i zdařilé režie. Slavná hudební komedie Mam´zelle Nitouche vznikla před sto lety v tak zvané krásné epoše a dodnes si zachovala svůj půvab. Jistě také proto, že se do příběhu hry promítnul soud samotného skladatele, zvlášť ono období, kdy se rozhodoval mezi kostelem a divadlem. Světec Célestin – světák Floridor, zbožná klášterní chovanka Denisa – andílek s čertem v těle, i další postavy vás vtáhnou do proudu proměn a stále nových dobrodružství. V české divadelní tradici má „Nituška“ výjimečné místo, zejména zásluhou Oldřicha Nového. Poprvé ji uvedl roku 1938 v pražském Novém divadle (pozdějším Semaforu) v menším komorním provedení pro menší herecký ansámbl.

Rezervace vstupenek na tel.č. 724 931 858, 495 592 053

Zdroj: Hradecko

ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“