Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Literární dílny: PhDr. Bronislava Janečková: Na počátku bylo slovo aneb Cesta za rozhlasovým příběhem

Kdy: středa 26.11.2014 od 18:00 hodin
Kde: konferenční sál v 5. podlaží Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové

Další přednáška z cyklu Literární dílny. Čeká nás setkání s PhDr. Bronislavou Janečkovou. Bronislava Janečková, dramatugyně, scénáristka a v současné době nejlepší rozhlasová dokumentaristka Českého rozhlasu. Její pořady jsou pravidelně nominovány do evropských rozhlasových soutěží a přehlídek. Za své dokumenty obdržela několik významných cen. Je též autorkou úspěšného cyklu Rok v dopisech, který byl vysílán v roce 2006 denně na stanici ČRo 3–Vltava, a vyšel též v knižní verzi. Ve své přednášce Vás provede historií rozhlasového vysílání, dozvíte se, jak se vyvíjel rozhlasový dokument, uslyšíte ukázky z oceněných pořadů, připomene také úspěšný cyklus Rok v dopisech. Přednášku pořádá SVK HK ve spolupráci s Katedrou českého jazyka a literatury PF UHK.

Zdroj: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“