Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Lesk a krása perličkových kabelek v jičínském muzeu

Kdy: do 8.3.2015
Kde: Regionální muzeum a galerie Jičín - Muzeum hry, Valdštejnovo nám. 1, Jičín, 506 11

Výstava s názvem „Perličkové kabelky“ vznikla ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a firmou Atlas Bijoux Zásada. Perličky a perle jsou již po staletí oblíbeným dekoračním materiálem oděvů a oděvních doplňků. S jejich užitím pro zdobení a výrobu taštiček a váčků se setkáváme od 18. století. Zpracování perliček se postupně měnilo od našívání a háčkování, přes tkaní až po samonosné konstrukce. Kromě kabelek jsou též vystaveny doplňky vyrobené z perliček a perlí, a to například límce, opasky, pouzdra na brýle či mobil. Po dobu výstavy probíhá prodej kabelek a bižuterie firmy Atlas Bijoux Zásada.

Pozor na změnu otevírací doby, a to na denně od 10 do 16 hodin mimo pondělí, která platí pro všechny prostory Regionálního muzea a galerie v Jičíně.

Více informací na: www.muzeumhry.cz

Zdroj: Královéhradecký region
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“