Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Výstava: Tomáš Řízek: EXPEDICE - obrazy, ilustrace, fotografie

Po celé prázdniny (1. 7. - 29. 8. 2014) budou mít návštěvníci Studijní a vědecké knihovny možnost navštívit galerii Automat ve 2. podlaží a navštívit výstavu, která představuje nejnovější ilustrátorskou a malířskou tvorbu Tomáše Řízka.

Výstava je doplněna fotografiemi z cest po Číně a Tchajwanu, které podnikl společně se sinoložkou Pavlínou Krámskou. Inspirace kulturním dědictvím Dálného východu a setkání s lidmi, kteří tvoří současnou podobu tohoto rozmanitého kulturního bohatství, se staly jednotícím prvkem celé výstavy.

Název expedice nebyl zvolen náhodně. I když může evokovat velké, početné výpravy do neznámých a dalekých krajů, zde představuje křehkou výpravu samotného autora do neznámého prostředí dalekých krajů i do nitra sebe sama.

Zdroj: Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“