Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

20. ročník hradeckého festivalu se v DRAKu

20. ročník hradeckého festivalu se v DRAKu ponese ve znamení.

Štědrý a pohostinný, takový bude DRAK v posledních červnových dnech. Rozlétne se mezi nejrůznější podoby divadla, pod křídla vezme jak studentské inscenace, tak nejlepší tuzemské divadelní novinky a inovativní zahraniční projekty z oblasti alternativního, loutkového, tanečního i činoherního divadla a návštěvníky pozve do nového barového dómu. Předprodej vstupenek začal 5. 5. 2014.

Poprvé od svého někdejšího angažmá se do DRAKu vrátí Vladimír Marek. S čerstvým představením vystoupí hned šestkrát Cirk La Putyka. Po deseti letech od založení se tu s řadou hostů představí mezinárodní NIE. U nás i v Americe už proslavení DVA přijedou hrát k projekcím němých filmů Georgese Mélièse. Loutkářský virtuos Matja Solce přiveze své nové slovinské představení. Poprvé mimo Prahu bude uvedena Dechovka – inscenace skupiny VOSTO5, která se přes noc stala kultovní. Nemůže chybět divadlo DNO, kterému bude věnován celý festivalový den, stejně jako tvorbě inscenačního týmu, který míří do DRAKu do angažmá. A to zdaleka není vše!

Festivaloví diváci určitě ocení také Karla Dobrého v inscenaci Den opričníka, za kterou získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší mužský herecký výkon v roce 2013, taneční představení Adély Laštovkové Stodolové a dua SKUTR z konce loňského roku Ženy, anebo vůbec poslední reprízu dlouhodobě vyprodané DISKové inscenace Regulace intimity režiséra Jiřího Havelky. Uvedena budou také nejnovější DRAKovská představení. A přivezeme také skvělé inovativní loutkáře z Izraele, divadlo z finského Tampere a z estonského Talinu.

Chybět nebude tradiční DRAčí pouť, ke které před divadlem přibude nový festivalový meeting point pro diváky i účinkující - dóm s éterickou atmosférou a šumavským výčepním. A s odborníky na site specific oslavíme slunovrat!

20. ročník festivalu Divadlo evropských regionů je pro DRAK příležitostí dokázat dnešní životaschopnost festivalu a výzvou k nalezení cest do další dvacítky.

Zdroj: Divadlo Drak
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“