Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Rychnovská osmička

Nejstarší amatérská filmařská soutěž ve východní Evropě. Celostátní soutěž amatérkých filmů s mezinárodní účastí.

Soutěže R8 se mohou účastnit všichni autoři s filmy, které splňují technické podmínky účasti na R8. Do soutěžní projekce postupují snímky vybrané předvýběrovou komisí. Soutěžní kolekci hodnotí odborná porota.

Soutěžní kategorie:
- reportáže

- dokumenty a vědeckopopulární tvorba
- hraná tvorba
- ostatní tvorba

Soutěžní snímky spolu s evidenčním listem a přihláškou k účasti zašlete do 20.srpna 2010. Zasláním snímků do soutěže autor souhlasí se zařazením do veřejné projekce.R8 bude zahájena v pátek 3. září 2010 v 16.00 hodin v kině v Rychnově nad Kněžnou a ukončena vyhlášením výsledků soutěže v neděli 5. září 2010 v 11.00 hodin.
 
Pořadatelem je Filmový klub.


Bližší informace včetně propozic a podmínek přihlášení do soutěže naleznete na http://www.kulturark.cz/texty/r8-propozice.pdf.Zdroj: www.kudyznudy.cz
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“