Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Turistický hradecký vláček

Dopravní podnik města Hradce Králové připravil pro hradecké občany a všechny návštěvníky našeho města projížďku netradičním dopravním prostředkem - turistickým vláčkem, a to až do října.

Odjezdy od Muzea východních Čech každou celou hodinu.
Út, St, Čt, Pá: od 14:00 do 20:00 hod.
So, Ne a svátky: od 10:00 do 20:00 hod.

Trasa vede od Muzea východních Čech, dále přes Pražský most a po nábřeží Labe. Přes Tyršův most zpět na Třídu ČSA, podél zachovalých městských hradeb až k uličce Mýtská, kterou vláček vjede do historické části Hradce Králové. Trasa pokračuje přes Malé náměstí, uličkami kolem Klicperova divadla, na Velké náměstí, kde u Radnice je pětiminutová přestávka. Potom vláček sjede uličkou V Kopečku zpět na třídu ČSA a kolem Adalbertina k výchozímu bodu, kde jeho skoro půlhodinové putování skončí.

Zdroj: www.dpmhk.cz
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“