Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

„Šlápněte do pedálů“ v zámecké galerii v Jičíně

Kdy bylo sestaveno první kolo nebo kdy se konaly první cyklistické závody? Regionální muzeum a galerie v Jičíně připravilo novou letní výstavu o historii cyklistiky obecně, ale i ve vztahu k Jičínsku.

Počátky cyklistiky mají vztah i k Jičínsku. Pravděpodobně v Hořicích bylo v roce 1867 sestrojeno první jízdní kolo na našem území. Výstava „Šlápněte do pedálů“ ale neseznámí návštěvníky pouze s rozvojem cyklistiky v českých zemích. Představí také historii klubů velocipedistů, legendární výrobce a prodejce kol nebo cyklistické akce a závody. Výstava potrvá až do 28. září 2014.

Plakátek: http://www.kr-kralovehradecky.cz/assets/kraj-volene-organy/tiskove-centrum/aktuality1/slapnete_do_pedalu_plakat_w.jpg

Zdroj: Královéhradecký kraj
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“