Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Soutěž „Němčina pro bystré hlavy“

Už za necelý měsíc končí soutěž pro středoškoláky, které baví přírodovědní nebo technické předměty a k tomu se učí německy. Soutěž organizovaná pražským Goethe-Institutem je určena začátečníkům v němčině a proto celá probíhá v češtině.

Do 21. března 2011 mohou středoškoláci ve věku 15-18 let posílat své soutěžní projekty z matematiky, fyziky, chemie či biologie a také se účastnit posledního kola kvízu o německých vynálezech. Cílem soutěže je představit Německo z pohledu vědy a techniky a podpořit nejen zmíněné předměty, ale také samozřejmě němčinu. Pět nejlepších soutěžících pojede v létě na dva týdny do Německa, kde bude pro výherce z celkem pěti zemí připraven zajímavý program.

Více informací na www.goethe.de/cesko/hk.

Zdroj: MŠMT
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“