Informační centrum pro mládež mladým lidem a pracovníkům s mládeží zdarma poskytuje informační a poradenské služby z oblastí týkajících se mladých lidí (vzdělávání, práce, cestování, volný čas, sociálně patologické jevy, občan a společnost, mládež a EU)

Přírodou Ekvádoru

V sobotu 16. října od 17 hodin se na hvězdárně (Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové) koná přednáška PhDr. Ivo Králíčka Přírodou Ekvádoru.

Její obsah nejlépe přiblíží slova autora: "Od 24. ledna do 16. února 2010 jsem měl možnost si projít a zažít různé formy tropického deštného lesa. S malou skupinou biologů jsme se vypravili do Ekvádoru. Relativně malé země Jižní Ameriky, která jak název napovídá leží na samém rovníku. Tuto zemi jsme si vybrali pro pestrost biotopů, které se kumulují na velmi malé ploše. Návštěva tropické oblasti Ekvádoru pro mne byla tou nejlepší učebnicí tropické ekologie. Byl jsem nadšen z nejroztodivnějších životních forem živočichů a rostlin. Bylo úžasné pozorovat procesy charakteristické pro rovníkové oblasti, …. Věcí, na kterou určitě nezapomenu, byl opojný klid, zdánlivá bezstarostnost a stabilita, kterou představoval tento zelený ráj, na jehož vlnách jsem se každý večer nechával opojeně uspávat. O tyto zážitky bych se rád na přednášce s Vámi podělil."

Zdroj: Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové
ICM je spolufinancováno sdružením YMCA, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, Královéhradeckým krajem a Městem Hradec Králové

YMCA, MŠMT, Královéhradecký kraj, Město Hradec Králové

YMCA v ČR je držitelem titulu „NNO uznaná MŠMT pro práci s dětmi a mládeží“